Przygotowania do przeprowadzki

Dwa miesiące przed przeprowadzką
Pora wybrać firmę realizującą tanie przeprowadzki. Może ktoś z rodziny, lub znajomych korzystał ostatnio z usług takiej firmy? Pamiętaj, w naszym kraju polecenie to wciąż najlepsza rekomendacja firmy usługowej. Zadowolony klient to najlepsze referencje. Jeżeli nie – porównaj oferty kilku firm. Wybieraj firmy wiarygodne, udostępniające swoje dane. Weź pod uwagę kilka czynników: -zaplecze techniczne: dotyczy zarówno taboru, jak i posiadania kompletnych materiałów służących do pakowania i zabezpieczania mebli. Przecież chcesz, żeby przeprowadzka odbyła się w wyznaczonym terminie, a mienie dojechało baz uszkodzeń. Doświadczenie pracowników; to jeden z podstawowych elementów. Sprawność działania, kultura osobista oraz profesjonalizm- to cechy które gwarantują zadowolenie klienta. -ubezpieczenie mienia- profesjonalna firma musi posiadać ubezpieczanie, które będzie chroniło twoje mienie zarówno podczas transportu, jak i w trakcie przenoszenia! Pamiętaj, że najniższa cena nie zawsze oznacza zadowolenie z usługi.

Miesiąc przed przeprowadzką
Wybrałeś firmę – czas rozpocząć konkretne przygotowania. Ustal dokładny termin- planując z wyprzedzeniem ułatwisz pracę sobie i innym. Ustal datę dostarczenia materiałów do pakowania (kartony wypożyczamy ZA DARMO). Zaplanuj dokładnie, jakie meble zostaną zabrane. Sprawdź, czy wszystkie zmieszczą się w nowym miejscu. jeżeli nie wszystko chcesz zabrać, pomyśl wcześniej, co z nimi zrobić. Chętnie pomożemy rozwiązać problem- wywozimy dobre meble do Domu Samotnej Matki, a zniszczone – do utylizacji.

Dwa tygodnie przed przeprowadzką
Rozpocznij pakowanie. wcale nie jest za wcześnie, przekonasz się jak dużo czasu zajmuje przeglądanie i segregacja mienia. Rozpocznij od rzeczy, których nie używasz na co dzień. Zastanów się, czy wszystko jest potrzebne- pamiętaj, im mniej rzeczy, tym tańsza przeprowadzka. Opisz dokładnie kartony, to znacznie ułatwi i przyspieszy rozpakowywanie, a jednocześnie ułatwi pracę firmie przeprowadzkowej.(kartony ze szkłem staną ka książkach, a nie na odwrót ;).

Jesteś spakowany w 95%.Pozostały niezbędne rzeczy osobiste, ważne dokumenty itp. Pamiętaj-w miarę możliwości najcenniejsze rzeczy zapakuj i przewieź osobiście, Unikniesz niepotrzebnego strasu i szukania, jeżeli nie masz takiej możliwości- oznakuj je specjalnie i zwróć uwagę osobie kierującej przeprowadzką, zostaną otoczone „specjalna troską”.

Dzień przeprowadzki
Zapakuj pozostałe rzeczy. Bądź obecny na miejscu, w razie potrzeby udzielisz wskazówek pracownikom firmy. Na koniec sprawdź dokładnie, czy wszystko zostało zabrane – często gdzieś w zakamarkach pozostanie jakiś „drobiazg”. Podaj kierowcy dokładny adres, oraz w razie potrzeby udziel wskazówek dotyczących dojazdu. Skróci to ewentualne błądzenie, np. w celu podjechania pod klatkę. Po rozpakowaniu kartonów, zadzwoń do nas. Postaramy się odebrać je jak najszybciej – Taxi bagażowe Warszawa.