Przeprowadzki międzynarodowe – to nie musi być trudne

Przeprowadzki dla większości z nas są kłopotliwe. Problem sprawia sama organizacja, segregowanie przedmiotów, pakowanie ich i zabezpieczanie. Wiążą się one również kosztami. Im przeprowadzka „poważniejsza”, tym koszty są większe, a jej czas się wydłuża. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy planujemy przeprowadzkę za granicę. Wszelkie niedogodności, nawet te, które wydają się dla nas nie do przejścia, można jednak wyeliminować. Jak to zrobić? Wystarczy wynająć odpowiednią firmę, która w sposób kompleksowy zajmie się naszą przeprowadzką.

Przeprowadzka za granicę zawsze z wielu powodów jest trudna. Zostawiamy za sobą kawałek życia, musimy pożegnać się z bliskimi i zamknąć pewien etap. Pomimo iż możliwości związane z podróżowaniem i przemieszczaniem się miejsca na miejsce są ogromne, zawsze przeprowadzka łączy się z pewnym dyskomfortem. Na tej płaszczyźnie nie pomoże nam nikt –sami musimy uporać się z uczuciami. Jednak, z wieloma innymi problemami – stricte technicznymi, mogą pomóc nam dobrze przygotowane firmy, z których doświadczenia warto korzystać.

Jakiej firmy transportowej powinniśmy szukać?

Przeprowadzka do innego kraju wiąże się z przetransportowaniem często dużej ilości ruchomości – mebli, sprzętu, czy garderoby. Są to rzeczy dla nas ważne, zatem należy znaleźć odpowiednią firmę, która w odpowiedni sposób o nie zadba i dostarczy je pod wskazany adres. Szukając firmy należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Po pierwsze, czy firma przeprowadzkowa ma doświadczenie w przeprowadzkach międzynarodowych. To ważne, ponieważ oddajesz w ręce pracowników firmy swoje mienie i swój dobytek. Powinni mieć oni doświadczenie w tego typu usługach. Jeżeli mają oni już niemałą praktykę będą mogli doradzić Ci w wielu kwestiach i pomóc w zaplanowaniu przeprowadzki.

Po drugie, czy firma pomaga w profesjonalnym pakowaniu ruchomości. Powinieneś dowiedzieć się, czy firma zapewnia pakowanie Twoich rzeczy, aby zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia podczas transportu. Jeżeli nie ma tego w swojej ofercie, warto zapytać o to, czy może dostarczyć nam profesjonalne produkty do pakowania – kartony, taśmy, folie – zwykłe oraz chroniące przed wilgocią itp.

Po trzecie, czy firma zapewnia ubezpieczenie mienia. Powinniśmy podpisać z firmą stosowna umowę, w której zawarte są zapisy na temat ubezpieczenia przewożonych ruchomości. Ubezpieczenie może dotyczyć zarówno uszkodzenia rzeczy, które miało miejsce w czasie pomiędzy przejęciem rzeczy przez firmę przeprowadzkową, a ich dowozem na wskazane miejsce, ale może dotyczyć również szkód finansowych spowodowanych opóźnieniami w dostawie.

Po czwarte, czy firma przygotowuje wszystkie niezbędne dokumenty. Jeżeli przeprowadzka odbywa się z jednego kraju do drugiego, znacznie powiększa się liczba dokumentów, które należy wypełnić. Niektóre z dodatkowych formalności wiele firm przeprowadzkowych nakłada na klienta, inne natomiast same załatwiają wszystko – przygotowują dokumentu oraz zajmują się czynnościami urzędowymi związanymi z cłem oraz odprawami celnymi.

Po piąte, czy firma pomaga przy załadunku i rozładunku mienia. Na ten punkt należy zwrócić szczególną uwagę. Niektóre firmy oferują usługę załadunku i rozładunku, a inne nie. Niekiedy usługa ta traktowana jest jako „dodatkowa” i może zostać wykonana za niewielką opłatą. Warto z takiej możliwości skorzystać.

Po szóste, czy firma oferuje usługę magazynowania rzeczy. Może bowiem okazać się, że Twój wyjazd zaplanowany jest np. na kilka miesięcy (wyjazd służbowy) i nie chcesz zabierać ze sobą wszystkich ruchomości. Może zdarzyć się również sytuacja, w której będziesz potrzebował nieco czasu na miejscu, aby znaleźć mieszkanie i załatwić wszystkie formalności w nowym mieście. Możliwość magazynowania mienia w kraju będzie wtedy bardzo przydatna, tym bardziej, jeśli chcesz jak najszybciej zwolnić mieszkanie, które do tej pory zajmowałeś.

Wybierając firmę przeprowadzkową, warto porównać ceny. Powinna interesować nas cena brutto za kilometr, wszelkie dodatkowe opłaty, usługi wliczone i niewliczone do ceny ostatecznej. Pamiętajmy, że opłata dotyczy również drogi powrotnej! Usługi naszej firmy są kompleksowe i charakteryzują się rzetelnością i dokładnością. Jesteśmy otwarci na zlecenia różnego typu i zawsze z największą starannością obchodzimy się z powierzonymi nam ruchomościami należącymi do klienta. Zasady naszej współpracy zawsze są jasne. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem, chcąc, aby klienci byli naprawdę zadowoleni z wykonywanych przez nas usług.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy przy przeprowadzce międzynarodowej, służymy naszym doświadczeniem, wiedzą i doradztwem. Zapraszamy do współpracy!