Najczęściej popełniane błędy podczas planowania i realizacji przeprowadzek

Przeprowadzki nie zawsze są łatwe w realizacji. Zwłaszcza, kiedy przeprowadzamy się z mieszkania, w którym spędziliśmy wiele lat i nagromadziliśmy dużą ilość ruchomości. Problematyczne są również przeprowadzki biur i firm – transport urządzeń, czy dokumentów wymaga dużego doświadczenia oraz rzetelnego podejścia ze strony osób zajmujących się przewozem. Aby ułatwić sobie przeprowadzkę, należy przede wszystkim unikać często popełnianych błędów…

błąd pierwszy podczas planowania i realizacji przeprowadzki

Bez względu na to, czy planujesz przeprowadzkę prywatną, czy chcesz zorganizować przeprowadzkę swojej firmy, musisz bardzo dobrze zaplanować cały proces. Koniecznie musisz wziąć pod uwagę:

– datę przeprowadzki – uwzględnij dzień, możliwość występowania korków na drogach,

– zaplanuj urlop – jeżeli przeprowadzka ma odbyć się poza weekendem,

– zorganizuj opiekę dla dzieci – a także dla zwierząt, jeśli je posiadasz,

– zaplanuj, kiedy rozpoczniesz pakowanie,

– zorganizuj kartony i inne niezbędne akcesoria do pakowania.

Jeżeli chcesz zmienić lokalizację swojej firmy:

– powiadom znacznie wcześniej pracowników,

– zorganizuj pakowanie, zwłaszcza dokumentacji,

– zaplanuj dzień wolny (jeżeli jest konieczny) i przemyśl wszystkie związane z tym konsekwencje.

Jeżeli nie zorganizujesz tego wszystkiego w odpowiednim czasie, może okazać się, że dzień przeprowadzki będzie dla Ciebie prawdziwym koszmarem. Dodatkowo, jeżeli prowadzisz firmę, zwłoka i opóźniania spowodowane złą organizacją mogą przynieść spore straty.

błąd drugi podczas planowania i realizacji przeprowadzki

Pakowanie zajmuje bardzo dużo czasu. Zwłaszcza, kiedy chcemy przeprowadzić się z całym dobytkiem gromadzonym przez lata, działanie to może okazać się bardzo czasochłonne. Aby pakowanie mogło pójść jak najsprawniej, należy:

przejrzeć rzeczy i wyrzucić te zupełnie zbędne – nie warto pąkować wszystkiego. Niektóre rzeczy naprawdę nie będą Ci już potrzebne,

– wykonać segregację – pakowanie powinno odbywać się tematycznie. W poszczególnych kartonach powinny znajdować się przedmioty wyposażenie związane z konkretnymi pomieszczeniami, no. z łazienką, kuchnią czy sypialnią. Dzięki temu, bardzo szybko rozpakujesz kartony w nowym miejscu.

szczególne zabezpieczenie przedmiotów – niektóre rzeczy musza być bardzo starannie zabezpieczone. Chodzi przede wszystkim o szkło, lustra, a także o cenne przedmioty, np. biżuterię, dzieła sztuki, obicia mebli.

– pakowanie rozłożone w czasie – nie da się spakować wszystkiego od razu, ponieważ wielu rzeczy używa się na co dzień. Do ostatnich chwil spędzonych w mieszkaniu będziesz potrzebował pościeli, sztućców i talerzy, przyborów toaletowych. W pierwszym etapie pakowania można zająć się książkami, ręcznikami, bielizną pościelową, czy też zastawą.

Pakowanie może zająć nawet dwa tygodnie. Osoby, które są zdania, że mogą zrobić to w jeden dzień przed przeprowadzką, mogą się gorzko rozczarować. Jeżeli jednak nie masz czasu na pakowanie, możesz wynająć firmę przeprowadzkową, która się tym zajmie. Ta usługa jest ostatnio bardzo popularna.

błąd trzeci podczas planowania i realizacji przeprowadzki

Aby wybrać najlepszą firmę przeprowadzkową, a więc idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb, również konieczny jest czas. Należy zwrócić uwagę na kwestię finansową, ale również, a może przede wszystkim, na doświadczenie (jak długo firma obecna jest na rynku), na kompleksowość oferty, a także na odpowiednią flotę oraz narzędzia (więcej informacji o tym, jak wybierać firmę transportową można znaleźć w naszym artykule: http://www.taxi-bagaz.com/wybor-dobrej-firmy-transportowej/ ) Warto także sprawdzić dokładnie opinie o firmie zamieszczanie w sieci lub na portalach społecznościowych. Oczywiście, nie powinny mieć największej wagi, jednak mogą nam wiele powiedzieć o firmie, której chcemy zaufać.

Jeżeli znajdziemy dobrą firmę i zaplanujemy przeprowadzkę, z całą pewnością minie ona szybko i bezproblemowo. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu. Pomożemy w każdej przeprowadzce: zarówno małej jak i dużej. Zapewniamy pomoc na każdym etapie współpracy.